| Availability: | |
|---|---|
WT6(M45)
VICTORY
2L
0.2kg
Dry Chemiacl Powder Fire Extin
| Model Number | WT6(M45) |
| Capacity(L) | 6 |
| Cylinder Diameter(mm) | φ162 |
| Fire Rating | 13A |
| Approval Number | SP 41/09 |
| Extinguisher Weight(kg) | 9.65 |
| Packing Size(L×W×H)(mm) | 175×175×570 |
| Working Pressure | 14bar |
| Test Pressure | 30bar |
| Operation Temperature | +5℃-+60℃ |