| Availability: | |
|---|---|
WT9-A
VICTORY
2L
0.2kg
Dry Chemiacl Powder Fire Extin
| Model Number | WT9-A |
| Capacity(L) | 9 |
| Cylinder Diameter(mm) | φ182 |
| Fire Rating | 55A |
| Approval Number | SP 125/11 |
| Extinguisher Weight(kg) | 14.9 |
| Packing Size(L×W×H)(mm) | 195×195×635 |
| Working Pressure | 14bar |
| Test Pressure | 30bar |
| Operation Temperature | +5℃-+60℃ |